O Merope


Interview s autorkou Merope pochádzajúcou z meropesveta a alternatívneho sveta

Naozaj veľmi nerada hovorím o sebe a o takýchto veciach, tak som sa rozhodla, že to urobím ako Interview.
 Otázky bude klásť veľavážený Lord Voldemort, ktorý sa kvôli tomu uvoľnil z porady so smrťožrútmi.

LV: Ako si sa dostala k písaniu? *výhražne na autorku mieri prútikom, lebo sa zdá, že nechce odpovedať na danú otázku.

Merope:  Jednoducho som si vždy chcela nejako domyslieť príbehy, ktoré som videla alebo prečítala a keď som s nimi nebola spokojná tak ma to vždy nejakým spôsobom inšpirovalo.  Takisto som si rada vymýšľala, príbehy svoje postavy a vždy som mala rada tak trochu nevšedné páry, aj keď samozrejme, začínala som len s takými obyčajnými vecami, ktoré som si písala ešte do starého počítača.  Najprv som písala do zošita samozrejme,  ale na počítači sa to už viac rozbehlo. Dosť ma nudí písať rukou, lebo sa mi to zdá dosť pomalé.
Samozrejme boli to veci heterácke. Skrátka už ako malá som chodila po svete, s tým, že chcem písať, aj keď som to vtedy ešte poriadne nevedela a pochybujem, že to viem teraz.

LV: Je to naozaj pravda, že si sa k slashu dostala vďaka Severusovi Snapovi? *pýta sa už trochu miernejším tónom, ale stále syčí.
Merope: Áno, je  to tak. Náhodou som hľadala nejaké poviedky so Severusom S. (Bez neho by som sa fakt k tomu nedostala) a vyhľadávač mi vyhodil, jednu poviedku, pri ktorej bolo uvedené, že pozor slash a žiadne ďalšie vysvetlenia. Tak som si to prečítala , teda najprv nie do konca a našťastie to nebolo ešte nič  18+, (teraz už zvládnem skoro všetko, okrem jednej veci, čo nemám rada, podrezávanie žíl na to som alergická :D) lebo vtedy by som to ešte asi celkom nezvládla. Neskôr som sa  k tomu vrátila a už ma to začalo baviť. Postupne som prečítala viaceré poviedky a trochu som si zvykla a potom neskôr som začala písať slash.

LV: Tak vidíte. Ani som nevedel, že môj drahý SS má až taký veľmi vplyv. Ktorá páry máš najradšej?
Merope: Ťažko povedať, momentálne ich je dosť veľa, ale keby som to mala zhrnúť tak, HP/LV, HP/SS, Sam/Dean, Castiel/Lucifer.... skrátka nekonečný počet. Momentálne ma zaujíma aj het pár Tosh/Owen, prípadne Damon/Bonnie...

LV: *potešený, že bol menovaný ako prvý, kladie ďalšiu otázku:  Venuješ sa aj oblasti originálnych poviedok?
Merope: Áno, na alternatívnom svete mám rozpísaných pár originálnych a píšem aj jeden príbeh, ktorý si zatiaľ nechávam pre seba.

LV: * Chystáš nejakú novú poviedku? * očakáva, že bude samozrejme o ňom
Merope:  Mám ešte veľa nápadov, ale momentálne sa sústredím na dokončenie toho, čo som zatiaľ napísala. Delím si to tak, že píšem dve poviedky, ktoré dotiahnem do konca a potom sa dostanem k ďalším. Momentálne mám nový nápad, ktorý sa týka páru M2 (Misha/Mark), ale viac o tom ešte zatiaľ neprezradím.